0

Na kaj moramo pomisliti pred zamenjavo starega ali vgradnjo novega domofona?

5 najboljših nasvetov, ki vam bodo pomagali pri izbiri pravega domofona in primernega izvajalca za njegovo vgradnjo:

1. Kamera je nujen element zunanje domofonske enote

V današnjem času tehnologija napreduje s svetlobno hitrostjo in nič drugače ni niti v svetu domofonov. Če so bili domofoni še nekoč le nujno potreben dodatek za odpiranje vhodnih vrat, so danes postali tudi nepogrešljiv varnostni pripomoček.

Kvaliteten video domofonski sistem vam omogoča, da imate v vsakem trenutku popoln nadzor nad tem, kdo vstopa v vašo hišo ali večstanovanjsko stavbo ter tako preprečite vstope nepooblaščenim osebam. S tem pa lahko bistveno povečate varnost svojega doma oziroma stanovanja.

Kljub temu, da so video domofonski sistemi nekoliko dražji od avdio sistemov, je v primerjavi z dodatno funkcionalnostjo, ki jo omogočajo, ta razlika zanemarljiva. V primerjavi z avdio domofonskim sistemom bo naložba v video sistem v povprečju večja za le 15 %, pri čemer je lahko ta razlika pri vgradnji v večstanovanjske stavbe še nižja.

Ključne lastnosti dobrega video domofonskega sistema so:

  • Širokokotna kamera,
  • LED osvetlitev,
  • Kakovostni in preizkušeni materiali,
  • 2-žilni sistem,
  • Digitalni BUS sistem,
  • Možnost povezave z ločeno IR kamero,
  • Modularnost (lahko se zamenja samo del domofona),
  • Lep dizajn in prilagodljivost različnim objektom in materialom.

 

2. Mogoč je priklop video ali avdio notranje enote

Ko pride do zamenjave starega domofonskega sistema ali do vgradnje novega sistema, gre praviloma za dolgoročno investicijo, zato predlagamo, da izberete video domofon – domofon s širokokotno barvno kamero. Sodobni digitalni domofoni omogočajo, da lahko na zunanjo video enoto priklopite notranjo avdio ali video enoto (cenejšo slušalko ali LCD video enoto z ekranom). Stranke v večstanovanjskem objektu se lahko odločijo za cenejšo avdio enoto ali video enoto, kar ne podraži celotnega projekta zamenjave domofona. Pomembno je namreč, da se lahko stanovalec tudi kasneje odloči za video enoto, saj je celoten domofonski sistem ustrezno prilagojen na video signal (slušalko se preprosto zamenja z video enoto).

Notranje domofonske enote Bticino

Hkratno omogočanje priklopa avdio in video notranjih enot je še posebno pomembno pri vgradnji novega domofonskega sistema v večstanovanjske stavbe, kjer imajo lahko lastniki notranjih enot zelo različne želje. Zahvaljujoč veliki raznolikosti domofonskih sistemov se lahko en stanovalec odloči za vgradnjo najbolj preproste avdio slušalke medtem, ko lahko drugi izbere notranjo enoto z možnostjo sprejema video klica preko mobilnega telefona.

3. Modularni domofonski sistemi so prilagodljivi in nadgradljivi

Nič ne uniči videza zunanjega vhoda v večstanovanjsko stavbo bolj kot star, zanemarjen in prelepljen domofon. V starejših stavbah, v katerih se je število stanovanj in stanovalcev skozi čas spreminjalo, ob čemer ni nihče poskrbel za nadgradnjo domofonskega sistema, je smiselno razmisliti o nakupu modularnega domofonskega sistema.

Modularni domofonski sistemi namreč omogočajo izjemno prilagodljivost, saj lahko preprosto prilagajamo število tipk številu etažnih lastnikov. Poleg tega se lahko njihova oblika do neke mere prilagaja omejitvam zunanjega prostora, ki je namenjen vgradnji domofonske enote. Pomembno je omeniti tudi, da je zamenjava in nadgradnja modularnega domofona lažja in cenejša, saj je mogoče v primeru okvare zamenjati le okvarjen modul.

 

Domofon za blok Bticino Nova Sfera

Na kaj je potrebno paziti pri izbiri modularnega domofona:

  • Izberite kvalitetnega ponudnika, ki že dolgo izdeluje domofone,
  • Preverite kaj vam omogoča garancija,
  • Preverite možnosti nakupa nadomestnih delov.

Oglejte si nekatere naše reference -->

4. 2-žilni domofonski sistem je varna izbira

Ko pride do menjave domofonskega sistema v starejših domovanjih, lahko naletimo na številne težave, med katere sodi tudi stara in neustrezna inštalacija. Izbira neprimernega domofonskega sistema lahko vodi v nepotrebne investicije, do nepotrebnih stroškov, ki nastanejo ob ponovni nujni menjavi domofona.

2-žilni digitalni domofonski sistemi so pametna izbira, saj lahko v mnogih primerih uporabimo staro inštalacijo (najdemo 2 zdravi žici – parici). Praviloma dvožilni domofonski sistemi omogočajo dodatno funkcionalnost (na primer kontrolo dostopa, odpiranje vrat, odpiranje zapornice za avto, aktivacijo dodatnih kamer, prižiganje luči na hodniku, preusmeritev poziva na mobilni telefon itn.), seveda pa je potrebno njihovo primernost oceniti pri vsaki vgradnji individualno.

Večstanovanjska domofona iz družine Bticino Sfera

5. Prepoznajte nekvalitetno vgradnjo

Seveda pa pri menjavi starega domofonskega sistema in vgradnji novega domofonskega sistema ne gre le za pravilno izbiro – ključna je tudi kvalitetna vgradnja. Ko pride do izbire podjetja, ki mu boste zaupali vgradnjo vašega novega domofonskega sistema, se morate prepričati, da bo svoje delo opravil kvalitetno, drugače je bila menjava domofona zgolj izguba časa in denarja. Predlagamo, da pred izbiro preverite reference ponudnikov (pokličite in preverite zadovoljstvo strank).

 

Na sliki lahko vidite primer neprofesionalne in neprimerne vgradnje domofonskega sistema v centru Ljubljane:

Primer slabe prakse - Montaža domofona

Pet najpogostejših napak vgradnje domofonskega sistema na katere bi morali biti pozorni:

  1. Stanovalci se odločijo za avdio domofonski sistem, ker jih v to prepriča izvajalec, pri čemer izpusti podatek, da je morebitna nadgradnja v video sistem bistveno dražja, saj inštalacija ni pripravljena za video rešitve.
  2. Stanovalci zamenjajo samo zunanjo domofonsko ploščo (polepšajo zunanji izgled domofona) in mislijo, da bo to rešilo tudi težave s slabim zvokom in občasnim nedelovanjem domofonov. Običajno v takšnih primerih ostane inštalacija nespremenjena in imajo še naprej analogni domofonski sistem, ki ne omogoča novih funkcionalnosti (npr.: digitalni sistem ne dopušča prisluškovanja in ne dopušča, da bi kdo namenoma blokiral celoten domofonski sistem…). Zagotovo se ob takšnih slabih odločitvah etažnim lastnikom kmalu pojavijo težave in novi stroški.
  3. Stanovalci pogosto gledajo samo na ceno in izberejo neprimernega proizvajalca, ki nima večletne tradicije proizvodnje domofonskih sistemov, ima zelo malo referenc in vgrajenih domofonov, ne zagotavlja rezervnih delov... Pogosto vidimo, da morajo etažni lastniki domofon menjati že po 2 letih, ker so kupili domofon od proizvajalca, ki ne zagotavlja rezervnih delov oziroma jih po 1 letu ukine.
  4. Izvajalec strankam ne pojasni, da lahko vgradijo video domofonski sistem (je cca 15% dražji od avdio sistema) in da se lahko pri nakupu notranjih enot odločajo glede na potrebe ali finančno stanje (za poceni avdio slušalke ali video enote).
  5. Vgradnja novega domofonskega sistema ni primerno zaključena, kar vpliva na videz fasade in vhoda v hišo ali večstanovanjsko stavbo. Izvajalec naročnika pogosto prepriča, da se domofona ne da podometno vgraditi in ga vgradi nadometno, kot je to prikazano na zgornjih fotografijah. Poglejte si kakovostne vgradnje, kjer domofoni polepšajo videz hiše, povečajo ugled stanovalcev in povečajo vrednost lastnine. Le izbira primernega izvajalca del, ki vam bo ponudil strokovno svetovanje na vsakem koraku menjave vašega starega domofonskega sistema, se bo odražala v kvalitetni vgradnji in dolgi življenjski dobi vašega novega domofona.

 

Le izbira primernega izvajalca del, ki vam bo ponudil strokovno svetovanje na vsakem koraku menjave vašega starega domofonskega sistema, se bo odražala v kvalitetni vgradnji in dolgi življenjski dobi vašega novega domofona.

Oglejte si primere kvalitetne vgradnje domofonov Bticino!

 

Kontaktirajte nas za brezplačni ogled in pripravo profesionalne ponudbe:

Telefon: 031 615 920, E-pošta: info@comfort-el.com

© Comfort-el. Spletna trgovina Shopamine. Nastavitve piškotkovMoji podatki

Na spletni strani Comfort-el poleg obveznih piškotkov uporabljamo še analitične in oglaševalske piškotke ter piškotke družbenih omrežij.

V kolikor s tem soglašate, vas prosimo da kliknete na gumb "POTRJUJEM". Za natančen opis in nastavitev rabe posameznih piškotkov, kliknite na gumb NASTAVITVE PIŠKOTKOV.

×
Upravljanje s piškotki na spletnem mestu Comfort-el
Obvezni piškotki

so piškotki, ki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani in brez njih prenos sporočil v komunikacijskem omrežju ne bi bil mogoč. Ti piškotki so prav tako potrebni, da vam v podjetju lahko ponudimo storitve, ki so na voljo na naši spletni strani. Omogočajo prijavo v uporabniški profil, izbiro jezika, strinjanje s pogoji in identifikacijo uporabnikove seje. Za njihovo uporabo nismo dolžni pridobiti soglasja.

Analitični piškotki

Ti piškotki nam pomagajo razumeti, kako naši obiskovalci uporabljajo našo spletno stran. S pomočjo njih izboljšujemo uporabniško izkušnjo in ugotavljamo zahteve in trende uporabnikov. Te piškotke uporabljamo le, če ste s tem izrecno soglašali.

Oglaševalski piškotki

Vtičniki in orodja tretjih oseb, uporabljeni kot piškotki, omogočajo delovanje funkcionalnosti, pomagajo analizirati pogostost obiskovanja in način uporabe spletnih strani. Če se z uporabo teh posameznik ne strinja, se piškotki ne bodo namestili, lahko pa se zgodi, da zato nekatere zanimive funkcije posameznega spletnega mesta ne bodo na voljo. Te piškotke uporabljamo le, če ste s tem izrecno soglašali.

Piškotki družbenih omrežij

Omogočajo zagotavljanje vsebin za objavo v socialnih omrežjih in si zabeležijo vaše odločitve, da lahko zagotavljajo bolj osebno in izboljšano uporabniško izkušnjo. Te piškotke uporabljamo le, če ste ob uporabi spletnih strani prijavljeni v uporabniški račun Twitter, Facebook oziroma Google.

1. Splošno o piškotkih 1.1. Kaj so piškotki

Piškotki so male besedilne datoteke, ki jih večina sodobnih spletnih mest shrani v naprave uporabnikov, torej oseb, ki s svojimi napravami katerimi dostopajo določene spletne strani na internetu. Njihovo shranjevanje je pod popolnim nadzorom uporabnika, saj lahko v brskalniku, ki ga uporabnik uporablja, hranjenje piškotkov omeji ali onemogoči.

Tudi ob obisku spletne strani in njenih podstrani, ter ob izvajanju operacij na strani, se na vaš računalnik, telefon oziroma tablica, samodejno oziroma ob vašem izrecnem soglasju namestijo določeni piškotki, preko katerih se lahko beležijo različni podatki.

1.2. Kako delujejo in zakaj jih potrebujemo?

Vsakemu obiskovalcu oziroma nakupovalcu je ob začetku vsakokratne uporabe spletne trgovine dodeljen piškotek za identifikacijo in zagotavljanje sledljivosti (t.i. "cookie"). Strežniki, ki jih podjetju nudi podizvajalec, samodejno zbirajo podatke o tem kako obiskovalci, trgovci oziroma nakupovalci uporabljajo spletno trgovino ter te podatke shranjujejo v obliki dnevnika uporabe (t.i. »activity log«). Strežniki shranjujejo informacije o uporabi spletne trgovine, statistične podatke in IP številke. Podatke o uporabi spletne trgovine s strani nakupovalcev lahko podjetje uporablja za anonimne statistične obdelave, ki služijo izboljševanju uporabniške izkušnje in za trženje izdelkov in/ali storitev preko spletne trgovine.

Posredno in ob pridobitvi soglasja, lahko spletna trgovina na napravo obiskovalca oziroma nakupovalca shrani tudi piškotke zunanjih storitev (npr. Google Analytics) ki služijo zbiranju podatkov o obiskih spletnih mestih. Glede zunanjih storitev veljajo pravilniki in splošni pogoji o obdelovanju osebnih podatkov, ki so dostopni na spodnjih povezavah.

2. Dovoljenje za uporabo piškotkov

Če so vaše nastavitve v brskalniku s katerim obiskujete spletno mesto takšne, da sprejemajo piškotke, pomeni, da se z njihovo uporabo strinjate. V primeru, da ne želite uporabljati piškotkov na tem spletnih mest ali jih odstraniti, lahko postopek za to preberete spodaj. Toda odstranitev ali blokiranje piškotkov lahko rezultira v neoptimalnem delovanju tega spletnega mesta.

3. Obvezni in neobvezni piškotki ter vaše soglasje 3.1. Podjetje za uporabo obveznih piškotkov ni dolžno pridobiti vašega soglasja (obvezni piškotki):

Obvezni piškotki so piškotki, ki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani in brez njih prenos sporočil v komunikacijskem omrežju ne bi bil mogoč. Ti piškotki so prav tako potrebni, da vam v podjetju lahko ponudimo storitve, ki so na voljo na naši spletni strani. Omogočajo prijavo v uporabniški profil, izbiro jezika, strinjanje s pogoji in identifikacijo uporabnikove seje.

3.2. Piškotki, ki niso nujni z vidika normalnega delovanja spletne strani, in za katere smo dolžni pridobiti vaše soglasje (neobvezni piškotki):

Analitični piškotki

Ti piškotki nam pomagajo razumeti, kako naši obiskovalci uporabljajo našo spletno stran. S pomočjo njih izboljšujemo uporabniško izkušnjo in ugotavljamo zahteve in trende uporabnikov. Te piškotke uporabljamo le, če ste s tem izrecno soglašali.

Oglaševalski piškotki

Vtičniki in orodja tretjih oseb, uporabljeni kot piškotki, omogočajo delovanje funkcionalnosti, pomagajo analizirati pogostost obiskovanja in način uporabe spletnih strani. Če se z uporabo teh posameznik ne strinja, se piškotki ne bodo namestili, lahko pa se zgodi, da zato nekatere zanimive funkcije posameznega spletnega mesta ne bodo na voljo. Te piškotke uporabljamo le, če ste s tem izrecno soglašali.

Piškotki družbenih omrežij

Omogočajo zagotavljanje vsebin za objavo v socialnih omrežjih in si zabeležijo vaše odločitve, da lahko zagotavljajo bolj osebno in izboljšano uporabniško izkušnjo. Te piškotke uporabljamo le, če ste ob uporabi spletnih strani prijavljeni v uporabniški račun Twitter, Facebook oziroma Google.

5. Kako upravljati s piškotki?

S piškotki lahko upravljate s klikom na povezavo "Nastavitve piškotkov" v nogi spletne strani.

Nastavitve za piškotke pa lahko nadzirate in spreminjate tudi v svojem spletnem brskalniku.

V primeru, da želite izbrisati piškotke iz vaše naprave, vam svetujemo, da se držite opisanih postopkov, s tem pa si boste najverjetneje omejili funkcionalnost ne samo našega spletnega mesta, ampak tudi večino ostalih spletnih mest, saj je uporaba piškotkov stalnica velike večine sodobnih spletnih mest.